Renginių nėra.
Asociacija „Kaimas bunda“

Asociacija „Kaimas bunda“

Vietos projekto pavadinimas: „Duonos kelias iki stalo“

Nr. JONA-LEADER-6B-S-9-2-2019/42VS-PV-19-1-12507-PR001

Projekto tikslas – panaudoti Jonavos krašto kultūros ir istorijos paveldą, sukurti regioninį produktą ir vykdyti jo rinkodarą, telkiant Upninkų ir Bukonių bendruomenes. 

Projekto uždaviniai:

1.Organizuoti praktinius mokymus „Mūrinių duonkepių tipai ir įrengimo technologijos“;

2.Sukurti edukacinę programą „Duonos kelias iki stalo“;

3.Organizuoti šventę „Duonos kelias“.

Aprašymas: dviejų ekspozicinių duonkepių (Upninkų ir Bukonių seniūnijų dviejuose kaimuose) statyba ir  pritaikymas kulinarinio paveldo edukacijoms „Duonos kelias iki stalo. Praktiniai užsiėmimai Mūrinių duonkepių tipai ir įrengimo technologijos“, skirta edukacijoms, asmenims norintiems susipažinti su krosnių statyba ir duonos kepimo tradicijomis.

Asociacija ,,Kaimas bunda’’ rugpjūčio 27 d. Vyšnialaukyje užbaigė edukacijų ciklą  “Duonos kelias iki stalo“ , kurį sudarė tradicinių amatų ir kulinarinio paveldo edukacijos, pasirodymai ir kultūrinių objektų lankymas.

Viską vainikavo edukacinė programa ,,Vyšnialaukio grikinė banda’’,kurioje buvo pademonstruotas grikinių bandų kepimas ,paruošimas ir jų atsiradimas su vėlesniu ragavimu ir šventimu.

Prieš tai, rugpjūčio 20 d.  vyko edukacinė programa Upninkų krašto Perelozų kaimo kultūrų įvairovė, per kurią buvo aplankyti įdomiausi seniūnijos objektai ,Dubių piliakalnis, Upninkų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, Perelozų Viešpaties Kryžiaus cerkvė ir Lietaukos upelis esanti Vyšnialaukio kaime, kur ekskursiją pravedė buvęs mokytojas Upninkų krašto istorijos puoselėtojas Romas Peleckas. Edukacijos ,,Grūdo kelias’’(rugpjūčio 12 d.) metu dalyviai buvo supažindintisu su XIX-XX a. papročiais, rugių  nuėmimo arhaiškais įrankiais, pjautuvais, pėdų rišimo į gubas, vežimo į klojimą, grūdų malimo girnomis,kurių pasirodo dar galima rasti ir dar esamuose klonuose, nes atrodo dar visai neseniai buvo naudojami mūsų kaimuose.

Sprendimas
Visos teisės saugomos. Jonavos VVG. 2010